curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 28-07-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 28-07-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 28-07-2014 25-07-2014 Oscilatie
EUREuro4.38734.4000-0.0127
USDDolar american3.26383.2715-0.0077
GBPLira sterlina5.54515.5528-0.0077
XAUGramul de aur136.9924135.9718+1.0206
XDRDST5.01315.0250-0.0119
MDLLeul moldovenesc0.23340.2336-0.0002
HUF100 Forinti maghiari1.42211.4271-0.0050
AUDDolarul australian3.06893.0778-0.0089
BGNLeva bulgareasca2.24322.2497-0.0065
CADDolarul canadian3.02013.0389-0.0188
CHFFrancul elvetian3.61023.6204-0.0102
CZKCoroana ceha0.15970.1601-0.0004
DKKCoroana daneza0.58840.5901-0.0017
EGPLira egipteana0.45650.4576-0.0011
JPY100 Yeni japonezi3.20533.2102-0.0049
NOKCoroana norvegiana0.52440.5279-0.0035
PLNZlotul polonez1.05781.0615-0.0037
RUBRubla ruseasca0.09230.0932-0.0009
SEKCoroana suedeza0.47920.4803-0.0011
TRYLira turceasca1.55721.5623-0.0051
ZARRandul sud african0.31020.3105-0.0003
BRLRealul brazilian1.46311.4748-0.0117
CNYRenminbi chinezesc0.52750.5284-0.0009
INRRupia indiana0.05430.0544-0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.31810.3189-0.0008
MXNPeso mexican0.25200.2523-0.0003
NZDDolarul neo zeelandez2.78892.7956-0.0067
RSDDinarul sarbesc0.03770.0378-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.27400.2788-0.0048
AEDDirhamul emiratelor arabe0.88860.8907-0.0021