curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 24-04-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 24-04-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 24-04-2014 23-04-2014 Oscilatie
EUREuro4.46254.4698-0.0073
USDDolar american3.22733.2292-0.0019
GBPLira sterlina5.41835.4255-0.0072
XAUGramul de aur133.2179133.2719-0.0540
XDRDST5.00065.0062-0.0056
MDLLeul moldovenesc0.24010.2411-0.0010
HUF100 Forinti maghiari1.44751.4529-0.0054
AUDDolarul australian2.99442.9977-0.0033
BGNLeva bulgareasca2.28172.2854-0.0037
CADDolarul canadian2.92722.9262+0.0010
CHFFrancul elvetian3.65723.6632-0.0060
CZKCoroana ceha0.16250.1627-0.0002
DKKCoroana daneza0.59770.5987-0.0010
EGPLira egipteana0.46130.4615-0.0002
JPY100 Yeni japonezi3.15323.1571-0.0039
NOKCoroana norvegiana0.53900.5402-0.0012
PLNZlotul polonez1.06481.0665-0.0017
RUBRubla ruseasca0.09040.0905-0.0001
SEKCoroana suedeza0.49170.4923-0.0006
TRYLira turceasca1.50611.5040+0.0021
ZARRandul sud african0.30560.3051+0.0005
BRLRealul brazilian1.45001.4416+0.0084
CNYRenminbi chinezesc0.51650.5176-0.0011
INRRupia indiana0.05280.0529-0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.31040.3106-0.0002
MXNPeso mexican0.24680.2472-0.0004
NZDDolarul neo zeelandez2.77002.7739-0.0039
RSDDinarul sarbesc0.03860.0387-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.27830.2784-0.0001
AEDDirhamul emiratelor arabe0.87860.8791-0.0005