curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 24-10-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 24-10-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 24-10-2014 23-10-2014 Oscilatie
EUREuro4.42094.4236-0.0027
USDDolar american3.49673.4929+0.0038
GBPLira sterlina5.60495.5917+0.0132
XAUGramul de aur138.3992139.3683-0.9691
XDRDST5.19125.1900+0.0012
MDLLeul moldovenesc0.23870.2394-0.0007
HUF100 Forinti maghiari1.43251.4381-0.0056
AUDDolarul australian3.06903.0690=0.0000
BGNLeva bulgareasca2.26032.2617-0.0014
CADDolarul canadian3.11593.1082+0.0077
CHFFrancul elvetian3.66453.6654-0.0009
CZKCoroana ceha0.15950.1595=0.0000
DKKCoroana daneza0.59380.5941-0.0003
EGPLira egipteana0.48900.4885+0.0005
JPY100 Yeni japonezi3.23263.2485-0.0159
NOKCoroana norvegiana0.53140.5298+0.0016
PLNZlotul polonez1.04641.0459+0.0005
RUBRubla ruseasca0.08340.0839-0.0005
SEKCoroana suedeza0.48150.4809+0.0006
TRYLira turceasca1.56221.5580+0.0042
ZARRandul sud african0.31870.3188-0.0001
BRLRealul brazilian1.39901.4040-0.0050
CNYRenminbi chinezesc0.57160.5708+0.0008
INRRupia indiana0.05720.0571+0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.33060.3306=0.0000
MXNPeso mexican0.25790.2581-0.0002
NZDDolarul neo zeelandez2.73992.7417-0.0018
RSDDinarul sarbesc0.03700.0370=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.26950.2694+0.0001
AEDDirhamul emiratelor arabe0.95200.9510+0.0010