curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 29-01-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 29-01-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 29-01-2015 28-01-2015 Oscilatie
EUREuro4.44514.4585-0.0134
USDDolar american3.93353.9258+0.0077
GBPLira sterlina5.95665.9697-0.0131
XAUGramul de aur161.4006162.2549-0.8543
XDRDST5.54135.5432-0.0019
MDLLeul moldovenesc0.21930.2219-0.0026
HUF100 Forinti maghiari1.42291.4307-0.0078
AUDDolarul australian3.06953.1206-0.0511
BGNLeva bulgareasca2.27272.2796-0.0069
CADDolarul canadian3.13753.1541-0.0166
CHFFrancul elvetian4.27484.3632-0.0884
CZKCoroana ceha0.15980.1601-0.0003
DKKCoroana daneza0.59710.5989-0.0018
EGPLira egipteana0.51820.5255-0.0073
JPY100 Yeni japonezi3.33723.3357+0.0015
NOKCoroana norvegiana0.50510.5079-0.0028
PLNZlotul polonez1.04901.0532-0.0042
RUBRubla ruseasca0.05690.0584-0.0015
SEKCoroana suedeza0.47690.4805-0.0036
TRYLira turceasca1.63641.6624-0.0260
ZARRandul sud african0.33910.3402-0.0011
BRLRealul brazilian1.52671.5260+0.0007
CNYRenminbi chinezesc0.62970.6283+0.0014
INRRupia indiana0.06370.0640-0.0003
KRW100 Woni sud coreeni0.35850.3625-0.0040
MXNPeso mexican0.26640.2682-0.0018
NZDDolarul neo zeelandez2.86442.9293-0.0649
RSDDinarul sarbesc0.03600.0361-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.25190.2509+0.0010
AEDDirhamul emiratelor arabe1.07091.0688+0.0021