curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 19-09-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 19-09-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 19-09-2014 18-09-2014 Oscilatie
EUREuro4.40274.4098-0.0071
USDDolar american3.41823.4250-0.0068
GBPLira sterlina5.60675.5873+0.0194
XAUGramul de aur134.3621134.6338-0.2717
XDRDST5.12065.1275-0.0069
MDLLeul moldovenesc0.23780.2372+0.0006
HUF100 Forinti maghiari1.41511.4140+0.0011
AUDDolarul australian3.06003.0713-0.0113
BGNLeva bulgareasca2.25102.2547-0.0037
CADDolarul canadian3.11873.1149+0.0038
CHFFrancul elvetian3.64813.6505-0.0024
CZKCoroana ceha0.15970.1600-0.0003
DKKCoroana daneza0.59130.5924-0.0011
EGPLira egipteana0.47810.4790-0.0009
JPY100 Yeni japonezi3.14013.1529-0.0128
NOKCoroana norvegiana0.53900.5375+0.0015
PLNZlotul polonez1.05161.0533-0.0017
RUBRubla ruseasca0.08890.0891-0.0002
SEKCoroana suedeza0.48060.4791+0.0015
TRYLira turceasca1.53651.5411-0.0046
ZARRandul sud african0.30930.3120-0.0027
BRLRealul brazilian1.44471.4522-0.0075
CNYRenminbi chinezesc0.55660.5578-0.0012
INRRupia indiana0.05620.0562=0.0000
KRW100 Woni sud coreeni0.32740.3283-0.0009
MXNPeso mexican0.25850.2591-0.0006
NZDDolarul neo zeelandez2.78162.7846-0.0030
RSDDinarul sarbesc0.03720.0371+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.23580.2421-0.0063
AEDDirhamul emiratelor arabe0.93070.9325-0.0018