curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 23-10-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 23-10-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 23-10-2014 22-10-2014 Oscilatie
EUREuro4.42364.4166+0.0070
USDDolar american3.49293.4793+0.0136
GBPLira sterlina5.59175.5822+0.0095
XAUGramul de aur139.3683139.4524-0.0841
XDRDST5.19005.1778+0.0122
MDLLeul moldovenesc0.23940.2380+0.0014
HUF100 Forinti maghiari1.43811.4414-0.0033
AUDDolarul australian3.06903.0578+0.0112
BGNLeva bulgareasca2.26172.2581+0.0036
CADDolarul canadian3.10823.0961+0.0121
CHFFrancul elvetian3.66543.6611+0.0043
CZKCoroana ceha0.15950.1599-0.0004
DKKCoroana daneza0.59410.5931+0.0010
EGPLira egipteana0.48850.4866+0.0019
JPY100 Yeni japonezi3.24853.2538-0.0053
NOKCoroana norvegiana0.52980.5266+0.0032
PLNZlotul polonez1.04591.0458+0.0001
RUBRubla ruseasca0.08390.0849-0.0010
SEKCoroana suedeza0.48090.4787+0.0022
TRYLira turceasca1.55801.5485+0.0095
ZARRandul sud african0.31880.3153+0.0035
BRLRealul brazilian1.40401.4024+0.0016
CNYRenminbi chinezesc0.57080.5687+0.0021
INRRupia indiana0.05710.0568+0.0003
KRW100 Woni sud coreeni0.33060.3309-0.0003
MXNPeso mexican0.25810.2569+0.0012
NZDDolarul neo zeelandez2.74172.7749-0.0332
RSDDinarul sarbesc0.03700.0370=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.26940.2682+0.0012
AEDDirhamul emiratelor arabe0.95100.9472+0.0038