curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 27-04-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 27-04-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 27-04-2015 24-04-2015 Oscilatie
EUREuro4.42024.4136+0.0066
USDDolar american4.07734.0620+0.0153
GBPLira sterlina6.17396.1466+0.0273
XAUGramul de aur154.9767155.7344-0.7577
XDRDST5.65995.6416+0.0183
MDLLeul moldovenesc0.21930.2209-0.0016
HUF100 Forinti maghiari1.46361.4659-0.0023
AUDDolarul australian3.18793.1627+0.0252
BGNLeva bulgareasca2.26002.2567+0.0033
CADDolarul canadian3.35173.3466+0.0051
CHFFrancul elvetian4.26644.2656+0.0008
CZKCoroana ceha0.16110.1608+0.0003
DKKCoroana daneza0.59250.5916+0.0009
EGPLira egipteana0.53440.5325+0.0019
JPY100 Yeni japonezi3.42043.3999+0.0205
NOKCoroana norvegiana0.52380.5203+0.0035
PLNZlotul polonez1.09961.1007-0.0011
RUBRubla ruseasca0.07930.0802-0.0009
SEKCoroana suedeza0.47320.4704+0.0028
TRYLira turceasca1.49691.4846+0.0123
ZARRandul sud african0.33670.3328+0.0039
BRLRealul brazilian1.38021.3659+0.0143
CNYRenminbi chinezesc0.65560.6559-0.0003
INRRupia indiana0.06410.0639+0.0002
KRW100 Woni sud coreeni0.37960.3767+0.0029
MXNPeso mexican0.26490.2645+0.0004
NZDDolarul neo zeelandez3.10273.0738+0.0289
RSDDinarul sarbesc0.03670.0365+0.0002
UAHHryvna ucraineana0.17760.1782-0.0006
AEDDirhamul emiratelor arabe1.11011.1059+0.0042