curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 01-07-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 01-07-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 01-07-2015 30-06-2015 Oscilatie
EUREuro4.46854.4735-0.0050
USDDolar american4.01573.9969+0.0188
GBPLira sterlina6.28666.2896-0.0030
XAUGramul de aur151.3173151.4504-0.1331
XDRDST5.63405.6235+0.0105
MDLLeul moldovenesc0.21200.2151-0.0031
HUF100 Forinti maghiari1.42301.4201+0.0029
AUDDolarul australian3.09583.0695+0.0263
BGNLeva bulgareasca2.28472.2872-0.0025
CADDolarul canadian3.21053.2265-0.0160
CHFFrancul elvetian4.27984.3021-0.0223
CZKCoroana ceha0.16410.1641=0.0000
DKKCoroana daneza0.59890.5996-0.0007
EGPLira egipteana0.52630.5238+0.0025
JPY100 Yeni japonezi3.26923.2659+0.0033
NOKCoroana norvegiana0.51090.5096+0.0013
PLNZlotul polonez1.06741.0671+0.0003
RUBRubla ruseasca0.07260.0719+0.0007
SEKCoroana suedeza0.48370.4854-0.0017
TRYLira turceasca1.49861.4877+0.0109
ZARRandul sud african0.32960.3270+0.0026
BRLRealul brazilian1.29341.2788+0.0146
CNYRenminbi chinezesc0.64750.6446+0.0029
INRRupia indiana0.06320.0628+0.0004
KRW100 Woni sud coreeni0.35830.3578+0.0005
MXNPeso mexican0.25510.2550+0.0001
NZDDolarul neo zeelandez2.72152.7031+0.0184
RSDDinarul sarbesc0.03710.0372-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.19110.1903+0.0008
AEDDirhamul emiratelor arabe1.09331.0882+0.0051