curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 27-02-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 27-02-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 27-02-2015 26-02-2015 Oscilatie
EUREuro4.43814.4252+0.0129
USDDolar american3.95153.8932+0.0583
GBPLira sterlina6.08756.0474+0.0401
XAUGramul de aur153.1889152.7533+0.4356
XDRDST5.56155.5094+0.0521
MDLLeul moldovenesc0.20820.2162-0.0080
HUF100 Forinti maghiari1.46291.4586+0.0043
AUDDolarul australian3.09153.0802+0.0113
BGNLeva bulgareasca2.26912.2625+0.0066
CADDolarul canadian3.16553.1387+0.0268
CHFFrancul elvetian4.16644.1178+0.0486
CZKCoroana ceha0.16150.1611+0.0004
DKKCoroana daneza0.59470.5926+0.0021
EGPLira egipteana0.51790.5102+0.0077
JPY100 Yeni japonezi3.30993.2795+0.0304
NOKCoroana norvegiana0.51710.5168+0.0003
PLNZlotul polonez1.06841.0655+0.0029
RUBRubla ruseasca0.06450.0645=0.0000
SEKCoroana suedeza0.47400.4706+0.0034
TRYLira turceasca1.57091.5723-0.0014
ZARRandul sud african0.34150.3420-0.0005
BRLRealul brazilian1.35861.3542+0.0044
CNYRenminbi chinezesc0.63030.6220+0.0083
INRRupia indiana0.06400.0631+0.0009
KRW100 Woni sud coreeni0.35920.3559+0.0033
MXNPeso mexican0.26310.2621+0.0010
NZDDolarul neo zeelandez2.98732.9634+0.0239
RSDDinarul sarbesc0.03690.0368+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.11730.1180-0.0007
AEDDirhamul emiratelor arabe1.07581.0600+0.0158