curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 31-07-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 31-07-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 31-07-2015 30-07-2015 Oscilatie
EUREuro4.40704.4075-0.0005
USDDolar american4.01664.0152+0.0014
GBPLira sterlina6.25286.2713-0.0185
XAUGramul de aur139.6263140.2510-0.6247
XDRDST5.60025.6017-0.0015
MDLLeul moldovenesc0.21430.2123+0.0020
HUF100 Forinti maghiari1.42521.4269-0.0017
AUDDolarul australian2.91432.9276-0.0133
BGNLeva bulgareasca2.25332.2535-0.0002
CADDolarul canadian3.07723.0945-0.0173
CHFFrancul elvetian4.17334.1401+0.0332
CZKCoroana ceha0.16290.1629=0.0000
DKKCoroana daneza0.59060.5908-0.0002
EGPLira egipteana0.51310.5128+0.0003
JPY100 Yeni japonezi3.23223.2324-0.0002
NOKCoroana norvegiana0.49010.4933-0.0032
PLNZlotul polonez1.06231.0636-0.0013
RUBRubla ruseasca0.06660.0677-0.0011
SEKCoroana suedeza0.46750.4658+0.0017
TRYLira turceasca1.44211.4430-0.0009
ZARRandul sud african0.31530.3170-0.0017
BRLRealul brazilian1.19071.2056-0.0149
CNYRenminbi chinezesc0.64680.6466+0.0002
INRRupia indiana0.06260.0627-0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.34270.3424+0.0003
MXNPeso mexican0.24690.2461+0.0008
NZDDolarul neo zeelandez2.62952.6582-0.0287
RSDDinarul sarbesc0.03670.0367=0.0000
UAHHryvna ucraineana0.19040.1890+0.0014
AEDDirhamul emiratelor arabe1.09351.0932+0.0003