curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 22-12-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 22-12-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 22-12-2014 19-12-2014 Oscilatie
EUREuro4.46744.4750-0.0076
USDDolar american3.64333.6474-0.0041
GBPLira sterlina5.68955.7112-0.0217
XAUGramul de aur140.0506140.3926-0.3420
XDRDST5.29375.3038-0.0101
MDLLeul moldovenesc0.23210.2323-0.0002
HUF100 Forinti maghiari1.41281.4161-0.0033
AUDDolarul australian2.96972.9771-0.0074
BGNLeva bulgareasca2.28412.2880-0.0039
CADDolarul canadian3.14303.1459-0.0029
CHFFrancul elvetian3.71203.7175-0.0055
CZKCoroana ceha0.16170.1623-0.0006
DKKCoroana daneza0.60050.6015-0.0010
EGPLira egipteana0.50960.5101-0.0005
JPY100 Yeni japonezi3.04103.0548-0.0138
NOKCoroana norvegiana0.49230.4949-0.0026
PLNZlotul polonez1.04791.0454+0.0025
RUBRubla ruseasca0.06440.0605+0.0039
SEKCoroana suedeza0.47040.4720-0.0016
TRYLira turceasca1.57161.5674+0.0042
ZARRandul sud african0.31460.3134+0.0012
BRLRealul brazilian1.36981.3698=0.0000
CNYRenminbi chinezesc0.58560.5864-0.0008
INRRupia indiana0.05760.0577-0.0001
KRW100 Woni sud coreeni0.33250.3314+0.0011
MXNPeso mexican0.25020.2499+0.0003
NZDDolarul neo zeelandez2.82772.8317-0.0040
RSDDinarul sarbesc0.03680.0369-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.23330.2333=0.0000
AEDDirhamul emiratelor arabe0.99190.9930-0.0011