curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 31-03-2015


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 31-03-2015


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 31-03-2015 30-03-2015 Oscilatie
EUREuro4.40984.4061+0.0037
USDDolar american4.11154.0607+0.0508
GBPLira sterlina6.07336.0267+0.0466
XAUGramul de aur155.7917155.1184+0.6733
XDRDST5.66755.6233+0.0442
MDLLeul moldovenesc0.22150.2191+0.0024
HUF100 Forinti maghiari1.47351.4704+0.0031
AUDDolarul australian3.12613.1221+0.0040
BGNLeva bulgareasca2.25472.2528+0.0019
CADDolarul canadian3.22603.2164+0.0096
CHFFrancul elvetian4.21794.2117+0.0062
CZKCoroana ceha0.16020.1602=0.0000
DKKCoroana daneza0.59040.5899+0.0005
EGPLira egipteana0.53900.5322+0.0068
JPY100 Yeni japonezi3.42443.3927+0.0317
NOKCoroana norvegiana0.50600.5079-0.0019
PLNZlotul polonez1.07911.0766+0.0025
RUBRubla ruseasca0.07100.0701+0.0009
SEKCoroana suedeza0.47480.4726+0.0022
TRYLira turceasca1.56931.5552+0.0141
ZARRandul sud african0.33630.3359+0.0004
BRLRealul brazilian1.27321.2496+0.0236
CNYRenminbi chinezesc0.66320.6542+0.0090
INRRupia indiana0.06570.0648+0.0009
KRW100 Woni sud coreeni0.37060.3671+0.0035
MXNPeso mexican0.26820.2665+0.0017
NZDDolarul neo zeelandez3.07143.0570+0.0144
RSDDinarul sarbesc0.03670.0366+0.0001
UAHHryvna ucraineana0.17530.1726+0.0027
AEDDirhamul emiratelor arabe1.11941.1057+0.0137