curs valutar   convertor valutar

Distribuie pe Facebook  Distribuie pe Google+


mini convertor

Converteste din
in
suma
rezultat
rezultat+TVA
TVA
zecimale
data curs: 17-04-2014


• Cursul valutar este actualizat zilnic, preluand datele afisate pe situl BNR ( http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx ).

• BNR, afiseaza cursul valutar in jurul orei 13.

• In week-end cursul valutar ramane neschimbat, fiind valabile cotatiile din ziua de vineri.


Curs valutar BNR 17-04-2014


Alegeti o data din arhiva pentru cursul BNR
Simbol Denumire 17-04-2014 16-04-2014 Oscilatie
EUREuro4.46844.4762-0.0078
USDDolar american3.22333.2340-0.0107
GBPLira sterlina5.42515.4316-0.0065
XAUGramul de aur134.6801135.0746-0.3945
XDRDST5.00195.0132-0.0113
MDLLeul moldovenesc0.24080.2419-0.0011
HUF100 Forinti maghiari1.45081.4528-0.0020
AUDDolarul australian3.01773.0214-0.0037
BGNLeva bulgareasca2.28472.2887-0.0040
CADDolarul canadian2.92922.9391-0.0099
CHFFrancul elvetian3.66943.6797-0.0103
CZKCoroana ceha0.16230.1630-0.0007
DKKCoroana daneza0.59850.5995-0.0010
EGPLira egipteana0.46140.4633-0.0019
JPY100 Yeni japonezi3.15833.1606-0.0023
NOKCoroana norvegiana0.54060.5429-0.0023
PLNZlotul polonez1.06551.0681-0.0026
RUBRubla ruseasca0.08970.0899-0.0002
SEKCoroana suedeza0.49100.4922-0.0012
TRYLira turceasca1.51241.5149-0.0025
ZARRandul sud african0.30630.3072-0.0009
BRLRealul brazilian1.43831.4460-0.0077
CNYRenminbi chinezesc0.51830.5198-0.0015
INRRupia indiana0.05340.0536-0.0002
KRW100 Woni sud coreeni0.31020.3115-0.0013
MXNPeso mexican0.24660.2475-0.0009
NZDDolarul neo zeelandez2.78052.7797+0.0008
RSDDinarul sarbesc0.03870.0388-0.0001
UAHHryvna ucraineana0.28670.2787+0.0080
AEDDirhamul emiratelor arabe0.87760.8805-0.0029